Хімія — постійний супутник людини. У побуті ми практично щоденно зустрічаємося з продуктами хімічної промисловості та з хімічними процесами. Це прання білизни, миття посуду, доглядання за підлогою та меблями застосування клею, а також готування їжі, умивання з милом, догляд за шкірою обличчя та інша особиста гігієна тощо.
Нині побутова хімія — це самостійна галузь промисловості. Щороку у світі виробляється майже 30 млн. тон товарів побутової хімії. Це мийні, чистячі, дезінфікуючі засоби, засоби догляду за меблями й підлогою, для боротьби з комахами і захисту рослин, засоби для вибілювання, підкрохмалювання, підсинювання, різноманітні фарби, клеї, автокосметика тощо.
На початку нашої ери люди використовували в побуті близько 100 хімічних речовин як органічного походження (бджолиний віск, крохмаль, жири, оливкову та кокосову олію, оцтову кислоту тощо) так і неорганічного (пемза, кухонна сіль тощо).
У наш час багато вчених, інженерів, хіміків постійно поповнюють асортимент хімічних засобів, намагаючись винайти такі, які б не були шкідливими для здоров’я людини, екологічно чистими та не потребували для свого виробництва великих енергетичних витрат.
Товари побутової хімії стають усе більш популярними, розширюються області їх застосування, росте річний обсяг виробництва.
Пропонуємо бажаючим взяти участь у щорічних веб-квестах з природознавства. Цьогоріч у веб-квесті "Хімія у побуті" ми зробимо дослідження хімічних речовин, які ми використовуємо щодня. А також запозичимо у наших предків рецепти екологічно чистих продуктів та складемо правила безпечного використання хімічних речовин вдома.
Мета квесту:
- поповнити знання, уміння й навички застосування знань хімії для використання побутових хімікатів;
- ознайомити учасників з видами хімічних речовин, використовуваних у побуті, складом деяких побутових хімікатів;
- показати учням значення хімічних препаратів у побуті, необхідність їх правильного й раціонального використання та утилізації цих речовин;
- підвищити вміння учасників користуватись Інтернетом безпечно;
- сприяти розвитку ІТ-компетентності учасників навчально-виховного процесу.
Учасники:
Учні 6-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Терміни проведення:
20.03 - 21.03 - перше завдання
22.03 - 23.03 - друге завдання
24.03 - 25.03 - третє завдання
27.03 - 28.03 - четверте завдання
29.03 - 30.03 - п'яте завдання
31.03 - 01.04 - шосте завдання
До останнього завдання будуть допущені учасники, які набрати більше 50% необхідних балів за попередні п'ять завдань. Кращі з кращих отримають цікаві призи. Переможці будуть оголошені 02.04.2017 р.
|