Люди намагалися зрозуміти навколишній світ з найдавніших часів: чому тіла падають на землю, чому різні речовини мають різні властивості тощо. Цікавили людей також питання про будову світу, про природу Сонця і Місяця. Спочатку відповіді на ці запитання намагалися шукати в філософії. Здебільшого філософські теорії, які намагалися дати відповіді на такі запитання, не перевірялися на практиці. Однак, попри те, що нерідко філософські теорії неправильно описували спостереження, ще в давні часи людство добилося значних успіхів в астрономії, а грецький мудрець Архімед навіть зумів дати точні кількісні формулювання багатьох законів механіки й гідростатики. А деякі теорії давніх мислителів, як, наприклад, ідеї про атом, які були сформульовані у стародавніх Греції та Індії, випереджали час.
Вивчаючи той чи інший закон з фізики ми рідко задумуємося про те, з ким пов’язана його назва і яка історія винаходу.
Чому рентгенівські промені називають рентгенівськими? Хто винайшов перший телевізор? Кого називають людиною-гелікоптером? Скількох видатних вчених фізиків українців ви знаєте? Чому фізиків називають ліриками? І чи всі фізики займалися виключно фізикою?
Запрошуємо усіх охочих учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти відкрити для себе потаємні дверцята історії та взяти участь у веб-квесті “Секрети великих імен”. Грати можна індивідуально або командою. Початок гри 16 квітня 2018 року.
Поспішайте зареєструватись!
|