П`ятниця, 19.04.2024, 19:15
Вітаю Вас Гість | RSS

ВІДДІЛ ОСВІТИ НОВООДЕСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

">

Патріотичне виховання

2014-2015 н.р.
Патріотичне виховання
Ураховуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції.
Виховання  дітей шкільного віку здійснюється в процесі навчальної та виховної роботи в школі за її межами, формуючи свідому, активну, корисну для суспільства особистість. Провідна роль в цьому належить заступнику директора з виховної роботи, класному керівнику, вчителям - предметникам.
Спираючись на  нормативно – правові документи, методичні рекомендації  МОНУ, МОІППО  щодо  ролі педагога  в посиленні патріотичного виховання в навчальних закладах, районним методичним кабінетом проведено ряд семінарів для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів: «Патріотичне виховання учнівської молоді у сучасному загальноосвітньому навчальному закладі» (з досвіду роботи Костянтинівської ЗОШ), «Оновлення змісту патріотичного виховання у загальноосвітньому навчальному закладі». Активну участь у роботі районних семінарів взяли  заступники директорів з виховної роботи Тхір Т.В. (Костянтинівська ЗОШ), Татаренко Т.В. (Новоодеська гуманітарна гімназія), Мороз Т.Р. (Новоодеська ЗОШ №2), Мошківська  О.А. (Новоодеська    ЗОШ №1), Бринза Т.М. (Кандибинська ЗОШ).
       Татаренко Т.В., Тхір Т.В. взяли участь в обласному педагогічному діалозі з проблеми: «Роль виховника в системі громадянсько - патріотичного виховання».
    Тодоренко Т.В., заступник директора Троїцької ЗОШ, була учасником обласного бенчмаркінг-туру:  «Патріотичне виховання як пріоритетний напрямок розвитку системи виховання загальноосвітнього навчального закладу». 
У районі розпочала роботу  творча група класних керівників з проблеми: «Формування національно-патріотичної свідомості учнів шляхом впровадження нових форм та  методів».  У роботі групи беруть участь Бойчук А.С. (Новоодеська ЗОШ №1), Васильєва Л.В. (Новодеська ЗОШ №2), Максюта О.І. (Новоодеська ЗОШ №3), Федорук Є.С. (Артемівська ЗОШ), Кареліна О.В.(Костянтинівська ЗОШ), Возігнуєва М.В. (Новосафронівська ЗОШ), Лунгол О.О.(Себинська ЗОШ), Данілець І.М. (Троїцька ЗОШ). 
З метою формування в учнів знань про проблеми української історії впродовж тисячоліття вчителі історії  Новоодеської гуманітарної гімназії, Новоодеської ЗОШ №2, Бузької, Новопетрівської, Новосафронівської, Сухоєланецької, Троїцької ЗОШ викладають курс за вибором «Видатні постаті України». 
Успішній реалізації завдань щодо виховання  у дітей  любові  до рідного краю,  до його історії, культурних надбань сприяють гуртки екскурсоводів – краєзнавців, які функціонують у Новоодеській гуманітарній гімназії, Троїцькій ЗОШ.
Патріотичне виховання має наскрізно пронизувати весь навчально-виховний процес, органічно поєднувати національне, громадянське, моральне, родинно-сімейне, естетичне, правове, екологічне, фізичне, трудове виховання, базуватися на національній історії, знанні та відстоюванні своїх прав, виконанні конституційних і громадянських обов’язків, відповідальності за власне майбутнє, добробут та долю країни.
Відповідно, всі заходи мають бути наповнені громадянсько-патріотичним змістом, стверджувати ідею спільності інтересів та взаємоповаги усіх громадян України. 
 У всіх загальноосвітніх навчальних закладах оформлено стенди з національною символікою, заняття щотижня розпочинаються з підняття Державного Прапора України та виконання Державного Гімну України, систематично проводяться тематичні заходи (екскурсії, конференції, круглі столи) з вивчення історії та культури України, заходи, присвячені героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України. У шкільних музеях створено експозиції, які висвітлюють  події збройної боротьби Українського народу за територіальну цілісність нашої країни, участь випускників навчальних закладів, односельців в антитерористичній операції.
 У закладах проходять години інформування про героїчні вчинки випускників, які виступили на захист незалежності та територіальної цілісності України.
Лідери учнівського самоврядування Новоодеської ЗОШ №1 ініціювали встановлення меморіальної дошки випускнику школи Новицькому Анатолію, який загинув у зоні АТО, до цієї справи долучилися і активісти Новоодеської ЗОШ №2.
Учні 10-11 класів Себинської, Сухоєланецької, Костянтинівської, Баловненської, Новоінгульської ЗОШ та Новоодеської гуманітарної гімназії взяли участь у соціологічному опитуванні «Патріотизм у розумінні сучасної молоді», який проводився Миколаївським ОІППО.
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 13.08.2014р. №1/9-412 «Про проведення Уроків мужності»  у школах району постійно проводяться Уроки мужності.
Форми проведення Уроків різноманітні: зустрічі з учасниками бойових дій, волонтерами, відвідання військовослужбовців, які отримали поранення внаслідок виконання бойових завдань в рамках проведення заходів антитерористичної операції та проходять реабілітацію, виступи дитячих творчих колективів,малювання малюнків, написання листів до бійців.
У складний для нашої країни час діти Новоодещини виявляють свої найкращі патріотичні почуття, морально підтримуючи українську армію взяли участь у  Всеукраїнській акції «Лист пораненому». Листи та малюнки учні шкіл  надсилали до військового шпиталю м. Миколаєва. У рамках вищезазначеної акції учнівські активи Баловненської, Костянтинівської ЗОШ та Новоодеської гуманітарної гімназії відвідали Миколаївський військовий шпиталь та передали пораненим військовослужбовцям збірки власних віршів, дитячі поробки, кошти на лікування. 
Більше сотні листів та малюнків військовослужбовцям передали учні безпосередньо в зону АТО волонтерськими організаціями. У своїх щирих, відвертих, по-дитячому добрих листах, школярі бажали солдатам мужності, сили та наснаги,  і найголовніше – повертатися живими. 
Упродовж навчального року в загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладах Новоодещини пройшли благодійні концерти, ярмарки, виставки-продажі дитячих творчих робіт. 
Протягом лютого-березня в районі було започатковано благодійний марафон  «Україна починається з тебе». У рамках марафону  проведено акції «Малюнок воїну на Сході», «Напиши листа солдату», «Дитячий оберіг, талісман захиснику»,   районні благодійні концерти: «Україна – єдина країна», «З Україною в серці». Усі ці заходи мали за мету виховання патріотизму  в дітей та молоді, надання посильної допомоги воїнам АТО, пораненим захисникам Вітчизни. У результаті проведення  заходів направлялися кошти до фонду «Рідна Новоодещина».  
Вокальний  колектив «Первоцвіт» районного будинку дитячої та юнацької творчості є активним учасником усіх районних патріотичних заходів, з власної ініціативи виступив з концертом у шпиталі м. Миколаєва, був учасником концерту на полігоні в Широкому Лані.
У квітні учасники художньої самодіяльності Сухоєланецької ЗОШ відвідали 79 аеромобільну частину м. Миколаєва з благодійним концертом.
До Міжнародного дня миру у Новоодеській ЗОШ №3, Новоодеській гуманітарній гімназії, Троїцькій ЗОШ організовано флешмоб «Голуб миру» під гаслом «Право народів на мир». Представники учнівського самоврядування Новоінгульської ЗОШ стали  учасниками Всеукраїнського благодійного марафону «Діти – янголи миру».
На виконання Указу Президента України №69/2015 від 11.02.2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності»   у лютому  в усіх загальноосвітніх навчальних закладах проведено дні пам’яті Героїв Небесної Сотні, під час яких проведено зустрічі з учасниками Майдану, уроки мужності, бесіди, години спілкування, виставки, присвячені лютневим дням 2014 року.
За ініціативи учнівської організації Новоодеської ЗОШ №1  «Нова генерація» та спілки воїнів – афганців традиційно у лютому  проведено патріотичний захід «Зустріч трьох поколінь» .
Важливою віхою національно-патріотичного виховання є організація пошукової роботи в школах району.
 «Пам’ятаймо свою історію» під таким девізом у квітні відбулася учнівська конференція. Юні пошуковці з Новоодеських ЗОШ №1,3,  гуманітарної гімназії, Новопетрівської, Новосафронівської, Гур’ївської ЗОШ презентували свої дослідження, пригадали героїчні часи, імена земляків, які назавжди увійшли в історію. 
Рекомендуємо активізувати діяльність пошукових загонів з метою вивчення бойового шляху військових частин, військовослужбовців, що є випускниками, працівниками навчального закладу, односельцями.
Ряд патріотичних заходів проведено за підтримки голови районної державної адміністрації, депутатів районної ради: велопробіг  «Діти Новоодещини за мир  і єдність» серед вихованців дошкільних навчальних закладів міста, військово-спортивний фестиваль «Ми – патріоти», міський фестиваль дитячого патріотичного малюнка на асфальті, який проходив під гаслом: «Пам’ятаємо. Перемагаємо». 
Під час військово-спортивного фестивалю  «Ми – патріоти» в пам’ять про загиблих земляків, які ціною свого життя відстоювали незалежність нашої країни Анатолія  Новицького,  Д. Котєшевського,  В. Решетняка, Олега Нетребка школярами та бійцями  79-ої аеромобільної бригади була закладена на районному стадіоні дубова алея (висаджено 25 дубків).
Не залишаються поза увагою і ветерани Великої Вітчизняної війни учні – волонтери вітають їх листівками, надають посильну допомогу, організовують зустрічі, запрошують на шкільні свята.
У травні  напередодні 70-річниці Перемоги над нацистськими окупантами в районі проведено урочисту зустріч чотирьох поколінь патріотів: ветеранів Другої світової, остарбайтерів, воїнів-інтернаціоналістів та учасників АТО. У заході активну участь взяли учні міських шкіл.
Одним із дієвих засобів військово-патріотичного виховання є участь у   всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»). Команда «Бузькі силовики» Новоодеської ЗОШ №1  (наставник: Андрєєв В.А)стала переможницею обласних змагань та буде представляти Миколаївську область на Всеукраїнському рівні.
Волонтерська діяльність
Окремої уваги заслуговує волонтерська діяльність  учнів, яка через конкретну, практичну діяльність сприяє встановленню соціальних зв’язків, опануванню дітьми новими навичками, формуванню у них прагнення до відповідальної патріотичної поведінки, моральних і духовних якостей, світогляду справжнього громадянина України.
Учнівські та педагогічні колективи загальноосвітніх та позашкільних закладів району, педагогічні колективи дошкільних навчальних закладів на протязі навчального року з метою надання посильної допомоги для військовослужбовців, які перебувають у зоні АТО тісно співпрацювали з волонтерами центру «Перевізник», активістами Новоодеського волонтерського центру Олександром Щербиною та Наталією Козоріз. Учнями - волонтерами передано до центрів продукти харчування, теплі речі, засоби особистої гігієни, листи, малюнки та обереги Для «Кулінарної сотні» - овочі для приготування сухих борщових наборів. Волонтери Новодеської гуманітарної гімназії, Бузької, Себинської, Костянтинівської, Гур’ївської ЗОШ взяли активну участь  у зборі тканини для маскувальних сіток.
Незаперечним, також, є і той факт, що потреби населення у соціальній, моральній та матеріальній підтримці зростають.  Учні-волонтери у здійсненні доброчинної діяльності відвідують людей похилого віку, дітей-інвалідів, допомагають у зборі коштів на лікування. Так, волонтери Новоодеської ЗОШ №2 допомагають центру реабілітації дітей-інвалідів; Новодеської ЗОШ №1 відвідують з концертною програмою Стаціонарне відділення для постійного або тимчасового перебування людей похилого віку; Троїцької ЗОШ  вітають зі святами  дітей – інвалідів дарують їм подарунки зроблені власними руками; Костянтинівської ЗОШ долучилися до збору коштів на лікування Ковальчук Крістіни (зібрали 1500 грн.); волонтери Новоодеської ЗОШ №3 організували благодійну акцію «Поділись іграшкою» до Дня Святого Миколая: збирали  іграшки, дитячі книжки, одяг для  дітей-сиріт, малозабезпечених, вихованців дитячих садочків.
Кулина Аксенія, учениця 10 класу Новоодеської ЗОШ №2 стала переможцем обласного конкурсу «Волонтер року» в номінації «Кращий волонтер у сфері освіти та виховання» та нагороджена дипломом голови Миколаївської облдержадміністрації.
Волонтерський загін Новоодеської ЗОШ №2  нагороджений дипломом Новоодеської РДА у номінації «Волонтер року» у сфері «Освіта»  в районному конкурсі  «Людина року -  2014».  
Анонси про проведення патріотичних заходів постійно розміщуються на офіційних сайтах   Новоодеської гуманітарної гімназії, Новоодеських ЗОШ №1,2, Баловненської, Себинської,Сухоєланецької ЗОШ, відділу освіти , висвітлюються у ЗМІ.

 

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Пошук